کد مطلب: 56533
 
بیش از 2 میلیون نفر بیمه شده سلامت در سیستان و بلوچستان
بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر در سیستان و بلوچستان از خدمات بیمه سلامت بهره مند می شوند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۹
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز سیستان و بلوچستان ، مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و 300 هزار نفر از این جمعیت را روستاییان و عشایر تشکیل می دهند.
محمد صفدری افزود: 200 هزار نفر از بیمه شدگان کارمندان دولت و بقیه طلاب حوزه های دینی، دانشجویان، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
وی گفت : بیمه سلامت با بیش از 70 دفتر پیشخوان دولت برای صدور ، تعویض و تمدید دفترچه بیمه قرارداد و با 920 مرکز درمانی طرف قرارداد در سطح استان به تمام بیمه شدگان خدمت رسانی می کند.
مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: بیش از چهار هزار و 500 نفر از بیماران خاص این استان به طور رایگان تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند و خدمات درمانی از جمله عمل های جراحی آنها رایگان انجام می شود.
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با اشاره به دست اوردهای 40 سالگی انقلاب اسلامی در بخش سلامت در این استان گفت : در طول 40 سال انقلاب شاخص های سلامت به طور چشمگیر افزایش یافته است به طوری که در قبل از انقلاب ۸ بیمارستان در استان وجود داشت و هم اکنون این تعداد به ۲۶ بیمارستان افزایش یافته و باعث شده است تا مرگ و میر مادران و نوزادان و بیماری های عفونی به صفر درصد برسد.
صفدری افزود : همچنین در این مدت پایگاه های اورژانس جاده ای در استان از ۸ پایگاه به ۱۳۵ پایگاه افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}