کد مطلب: 57251
 
46هکتار از اراضی ملی زاهدان رفع تصرف شد
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: طی 4عملیات، 45 و نیم هکتار از اراضی ملی زاهدان رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 
داریوش سرگلزایی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: طی 4عملیات جداگانه در اطراف شهرستان زاهدان، 45و نیم هکتار از اراضی ملی، در راستای حفظ و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی و اجرای حکم صادره از سوی محاکم قضایی و اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ حفاظت و بهره‌برداری مبنی بر رفع تصرف از زمین‌های ملی توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاری مستمر مأموران انتظامی و مراجع قضایی، رفع تصرف و به انفال عمومی بازگردانده شد.

وی ادامه داد: ارزش ریالی این میزان از اراضی بر 320 میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه این 4 عملیات در بخشهایی از اراضی ملی مراتع شوره رود، خیرآباد، منزلاب و حسین آباد جیگولی از توابع بخش مرکزی زاهدان انجام شده، خاطر نشان کرد: متاسفانه در رفع تصرفات افراد سودجو با بهره گیری از نا آگاهی مردم، اقدام به فروش اراضی دولتی به مردم می کنند و این در صورتی است که مردم باید قبل از خرید هر گونه زمین، از مراجع قانونی وضعیت زمین مربوطه را جویا شوند تا در آنیده با مشکلی مواجه نشوند.

این مسئول با تأکید بر حراست از عرصه های ملی و منابع طبیعی افزود: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در این خصوص، این اداره کل با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی از هر شخص حقیقی و حقوقی می باشد تا این ثروت های خدادادی را برای نسل های آینده حفظ شود.

سرگلزایی گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و مسائل مربوط به منابع طبیعی مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 (امداد جنگل و مرتع) اطلاع دهند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}