کد مطلب: 57231
 
فرماندار دلگان خبر داد:
بنیاد برکت رکوردار اشتغال زایی در دلگان
فرماندار دلگان گفت: بنیاد برکت با فعالیت هایی که انجام داده، توانسته رتبه نخست اشتغال زایی در این شهرستان را به خود اختصاص دهد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳
 
مجتبی شجاعی در گفت وگو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: ۲۶۰ طرح اشتغال‌زایی با ظرفیت ایجاد ۶۲۰ فرصت شغلی در شش ماه دوم سال ۹۷ توسط بنیاد برکت در شهرستان دلگان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بنیاد برکت، با ایجاد و راه‌اندازی این تعداد فرصت شغلی در دلگان، رتبه‌ نخست اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی را در بین شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان به نام خود ثبت کرد.

وی خاطرنشان کرد: به محض ورود تیم ایجاد اشتغال بنیاد برکت به شهرستان و برگزاری جلسات مختلف در محل معاونت اقتصادی استانداری و فرمانداری دلگان، و پس از آن جذب تسهیل‌گر بومی در منطقه، این بنیاد با همکاری فرمانداری دلگان اقدام به بررسی توانایی‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای کرد.

شجاعی ادامه داد: به همت گروه کاری بنیاد برکت، حدود ۴۷ روستای این شهرستان تحت پوشش طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» قرار گرفت و قریب به ۸۲۴ متقاضی در این طرح ثبت‌نام کردند.
وی اضافه کرد: ۴۵۴ نفر از این تعداد متقاضی، دارای اهلیت فنی و اعتباری تشخیص داده شده و به منظور تأمین مالی به بانک معرفی شده‌اند.

وی افزود: تا به امروز ۲۶۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان دلگان به همت بنیاد برکت شامل ۵۰ طرح دام سبک، ۱۵ طرح مرغ‌داری بومی، ۱۰۰ طرح سوزن‌دوزی، ۷ طرح خرازی، ۲۵ سوپر مارکت، ۵۰ خیاطی (زنجیردوزی و غیره) و ۶ طرح بلوک‌زنی به بهره‌برداری رسیده و همچنین ۵۶ پرونده‌ی دیگر در مرحله‌ی واریز تسهیلات است.

شجاعی در پایان گفت: جهت‌گیری شهرستان دلگان در سال ۹۸ توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و حمایت از عرصه‌های اشتغال‌زایی بوده و به زودی اخبار خوبی در بحث اشتغال دلگان منعکس می‌شود.

شایان ذکر است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته، نهضتی فراگیر را برای ایجاد اشتغال در این مناطق، راه‌اندازی کرده و به پیش می‌برد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}